ANKRAJ

ANKRAJ NEDİR ?

İksa ve temelaltı kazık uygulamalarında mutlaka uzman geoteknik mühendisi tarafından iksa-temelaltı kazık projesi yapılarak uygulama yapılmalıdır. Özellikle derin kazı-iksa sistemlerinde yapılacak hatalar neticesi kazı-iksa sistemlerinde yıkılmalar, göçmeler olabilmektedir. Bu da ciddi anlamda can-mal kayıplarına neden olabilmektedir. Bu nedenle iksa projelerinin hazırlanmasında ve uygulamalarda titiz davranılmalı projesiz uygulama yapılmamalıdır.

Mini kazık uygulamalarında kazık makinesi ile delgi işlemini takiben hazırlanan demir donatısı kuyu içerisine indirilir. Donatı indirilmesini takiben kuyuya beton dökümü yapılarak mini kazık uygulaması tamamlanır. Yeraltı su seviyesinin yüksek olduğu zeminlerde beton dökümü yapılamamaktadır (kazıklar boş çıkar). Bu tür sulu zeminlerde demir donatıya enjeksiyon hortumları bağlanır. Donatı indirildikten sonra kuyuya beton yerine mıcır dökülür. Daha sonra donatı ile berber kuyuya indirilen enjeksiyon hortumlarından aşağıdan yukarıya doğru çimento şerbeti basılarak mıcırların arasındaki suyun yukarı çıkması ve yerini çimento şerbetinin alması sağlanır.

BİZE ULAŞIN

Siz Değerli Müşterilerimize Daha İyi Hizmet Verebilmemiz İçin Lütfen Bizimle İletişim Kurun...

Adres: Yalı Cad. Uğur Mumcu İş Merkezi Kat : 3 D : 17 YALOVA - MERKEZ
Tel & Fax: +90 (226) 812 22 82
Gsm : +90 (530) 660 89 88
Email: yalovazemin@gmail.com

Flickr FOTOGRAFLARI

    SOSYAL MEDYADA BİZ

    Etiketler

    Fore Kazık Fore Kazık bursa Fore Kazık Donatı Fore Kazık Fiyat Fore Kazık Hesabı Fore Kazık İstanbul Fore Kazık İzmit Fore Kazık Makina Fore Kazık Makinaları Fore Kazık Makinası Fore Kazık Ne Fore Kazık Nasıl Yapılır Fore Kazık Nedir Fore Kazık Türkiye Fore Kazık Uygulama Fore Kazık Uygulaması Fore Kazık Yalova Fore Kazık Yalova Zemin Fore Kazık Zemin Fore Kazık Zemin Yalova İksa Kazık Jet Kazık Mini Kazık Taş Kolon Kazık Zemin Çivisi Kazık Zemin İyileştirme Kazık Ankraj Kazık Diyafram Duvar Kazık Donatısız Kazık İletişim Ana Sayfa Hakkımızda Fore Kazık